shape
shape
shape
shape


Den otevřených dveří se uskuteční v pátek 

 

18. ledna 2020 od 8:00 do 14:00 

 

U nás na Cyrilometodějské teologické fakultě (Univerzitní 22)

 

 

Letos to bude zase pecka. To musíte zažít. Přijímačky nanečisto, představení programů. A to pozor, i úplně nového programu Etika a kultura v mediální komunikaci (určený pro všechny, kdo chtějí pracovat v médiích).


Ukážeme vám, jak se u nás studuje a jak propojujeme studium s praxí. K tomu všemu samozřejmě nebudou chybět palačinky, fair trade káva a vánoční atmosféra. A ještě vám dáme nějakou malou pozornost s logem naší fakulty.


Prostě přijďte všichni, i vy kdo jste o naší fakultě neuvažovali. Třeba se jen ohřát a načerpat atmosféru. Těšíme se na všechny: uchazeče, zvědavce, kamarády i rodiče jako doprovod.

 

A další informace, pro ty, kteří rádi čtou a chtějí vědět všechno do detailu. Po celé škole vás budou „vést“ šipky na zemi v barvách programů. Sledujete je a dovedou vás až ke dveřím. Tam vás budou čekat naše milé studentky a milí studenti, kteří vám rádi program představí a zodpoví všechny vaše otázky. Těšit se můžete na všechny 4 programy, které se na Cyrilometodějské teologické fakultě dají studovat. Jsou to:

 

 

A co si pro vás na Den otevřených dveří jednotlivé programy připravily?

 

Sociální pedagogiku představí naši pedagogové spolu se studenty a úspěšnými absolventy. Všichni se vám budou rádi věnovat a absolventi se s vámi podělí o své zkušenosti s uplatněním v praxi. Určitě toho využijte a vytáhněte z nich všechny důležité informace. Je to jedinečná šance. Dále nahlédnete do studentského života, vyzkoušíte si přijímací řízení nanečisto a ukážeme vám knihy a pomůcky, které jsou u nás při studiu používány.

 

Aktivity v průběhu celého dne:
Informace o přijímacím řízení, rámcově o oboru, o uplatnění
Ukázka výstupů z praxí – materiály + praxe, pomůcky v hodinách.
Informace o předmětech v Bc. i v Mgr., denní i kombinovaná forma.
Náhled do studijní literatury a závěrečných prací.
Informace o programu ERASMUS.
Studenti si s potenciálními vyučujícími mohou zkusit ústní část přijímacího řízení.

 

Program – každou hodinu interaktivní vstupy:
9:00 – 9:30 Adaptační kurz na socped – informace a zážitky ze začátku studia 1. ročníku Bc.
10:00 – 10:30 Přijímací zkoušky a praxe v rámci oboru – beseda.
11:00 – 11:30 Jak vypadá výuka na Sociální pedagogice na specializaci CMTF UP aneb Pomůcky v socped.
12:00 – 12:30 Přijímací zkoušky a praxe v rámci oboru – beseda.
13:00 – 13:30 Adaptační kurz na socped – informace a zážitky ze začátku studia 1. ročníku Bc.

 

Sociální práce připravila program/prezentaci Ze života Katedry křesťanské sociální práce. Tak určitě přijďte od 11 hodin do naší auly.

Po celý den vás čeká:
* individuální konzultace se studenty stávajících studijních programů (výuka, praxe, mezinárodní mobility a stáže atd.)
*představení aktuálních projektů Katedry křesťanské sociální práce – projekty Erasmus, Inclusive Campus Life, Servis Learning, (Ne)zapomenuté příběhy Olomouckého kraje a jediného Dobrovolnického centra zřízeného UPOL  v České republice - podpora dobrovolnictví jako příležitost vlastního sebe rozvoje a podpora občanské angažovanosti
*prezentace spolupráce s partnerskou organizací Domov Daliborka Charity Prostějov (poslání zařízení, realizace praxí, dobrovolnické příležitosti, rozhovory s klienty, uplatnění absolventů v praxi) – přítomná bude sociální pracovnice a klienti zařízení
*tvůrčí dílna s vánočním překvapením :-)


Doprovodný program – podle zájmu uchazečů:
*komentovaná prohlídka probíhajících výstav: Malí superhrdinové (Univerzitní 22) a Svět mýma očima (Na Hradě 5)
*komentovaná prohlídka učeben a pracoven Katedry křesťanské sociální práce (Na Hradě 5)

 

Teologické programy pro vás připravily krátká tematická videa a zážitkové seznámení se základy řečtiny a hebrejštiny. Řecky a hebrejsky prakticky? Že to nejde? Přijďte a uvidíte!
Latina nemusí být jen "mrtvý" jazyk - celkem "naživo" se dá použít i dnes v běžné řeči!
Čím se zabývají takoví profesoři teologie - zjistíte jen u nás!
Také vám představíme program BIBLEWORKS a bibli vůbec. Bible je jen jedna - ale těch překladů... a těch výkladů... nějak nám není jedno, co tam čteme? Přijďte na to!
A mimochodem, už jste někdy četli knihu pod vodou? Jako vážně, brýle, akvárko a jedeme? Tak u nás to můžete zkusit, máme totiž speciální vydání voděodolné bible.
A to nejdůležitější: řekneme vám, co obnáší studium teologie na naší fakultě.

 

Etika a kultura v mediální komunikaci je úplně nový program na naší fakultě. A protože je orientován velmi prakticky, tak i na Dnu otevřených dveří si toho budete moct vyzkoušet opravdu hodně. Točit, stříhat, mluvit před kamerou. No bude to super, uvidíte.

A co víc, celý den můžete taky navštívit aulu, kde se na vás budou těšit kolegyně ze studijního oddělení (a to je vážně super příležitost) zjistit vše důležité ohledně studia.

 

 

Zpět na hlavní stránku